Įeiti
Publikuota: 2015.02.27. Atnaujinta:

Komisija konstatavo, kad UAB „Raseinių vandenys“ pagrįstai reikalauja sumokėti už padidintos taršos nuotekų tvarkymą


Komisija, išnagrinėjusi UAB „Norvelita“ skundą dėl UAB „Raseinių vandenys“ veiksmų apskaičiuojant mokėjimą už padidintos taršos nuotekų tvarkymą, nustatė, kad UAB „Raseinių vandenys“ pagrįstai reikalauja sumokėti už padidintos taršos nuotekų tvarkymą.

UAB „Norvelita“ 2014 m. lapkričio mėn. 13 d. kreipėsi į Komisiją prašydama išspręsti ginčą dėl UAB „Raseinių vandenys“ veiksmų apskaičiuojant padidintą nuotekų tvarkymo kainą už teršalų koncentracijos viršijimą išleidžiamose nuotekose. Bendrovė taip pat prašė pripažinti, jog UAB „Raseinių vandenys“ nuotekų taršos lygiui nustatyti mėginius paėmė nesilaikydama sutartyje numatytų sąlygų (mėginių paėmimo vietos, laiko, atstovų dalyvavimo ir t.t.) – kadangi ši skundo dalis yra ne Komisijos kompetencija, jos nagrinėjimas buvo nutrauktas. Komisija informuos Aplinkos ministeriją apie teisės aktų neapibrėžtumą, reglamentuojant  nuotekų laboratorinės kontrolės, mėginių ėmimo tvarkos reikalavimus, periodiškumą, tyrimų galiojimą, ūkio subjektų atsakomybę ir pan.   

Įvertinusi faktines ginčo aplinkybes Komisija konstatavo, kad UAB „Raseinių vandenys“ teisingai bei pagrįstai apskaičiavo papildomą kainą už padidintos taršos nuotekų tvarkymą, todėl UAB „Norvelita“ reikalavimai atmesti kaip nepagrįsti.