Įeiti
Publikuota: 2015.12.10. Atnaujinta:

Nustatyta kaina, už kurią bus gaminama šiluma Jiezno gyventojams


Komisija nepriklausomam reguliuojamam šilumos gamintojui UAB „Roalsa", kuris pagamintą šilumą parduoda AB „Prienų šilumos tinklai", nustatė 4,64 ct/kWh bazinę šilumos gamybos kainą ketverių metų laikotarpiui. Palyginus su dabar galiojančia, projekcinė spalio mėn. šilumos gamybos kaina yra 11 proc. mažesnė.  

UAB „Roalsa" šilumos gamybos bazinė kaina, ct/kWh be PVM


UAB „Roalsa“ yra vienintelis šilumos gamintojas Jiezno mieste – bendrovė nuo 2011 m. gamina šilumą iš UAB „Prienų šilumos tinklai“ išsinuomotoje Jiezno katinėje. Bendrovės pagaminama šiluma sudaro 100 proc. Jiezno centralizuotos šilumos tiekimo sistemos poreikio.

UAB „Roalsa“ Jiezno katilinė yra išnuomota 8 metų laikotarpiui, per kurį bendrovė įsipareigojo į katilinės rekonstravimą investuoti 275 tūkst. Eur, mažinant iškastinio kuro naudojimą. Jau šiuo metu, investavus dalį numatytų lėšų, Jiezno katinėje 100 proc. šilumos pagaminama iš biokuro (anksčiau šilumai gaminti buvo naudojamas dyzelinas ir akmens anglis).  

2016 m. UAB „Roalsa“ planuoja pagaminti apie 2,3 tūkst. MWh šilumos energijos. Nešildymo sezono metu bendrovė katilinės nekūrena ir šilumos negamina.