Įeiti
Publikuota: 2015.12.23. Atnaujinta:

Keičiasi 2016 m. visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos buitiniams vartotojams


Komisija, įgyvendindama Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pakeitimo nuostatas, priėmė sprendimą pakeisti 2016 metams nustatytas visuomeninės elektros energijos kainos viršutines ribas buitiniams vartotojams:

• perkantiems elektros energiją iš vidutinės įtampos tinklų – 8,086 ct/kWh be PVM (nustatyta lapkričio mėn. buvo 7,851 ct/kWh be PVM);

• perkantiems elektros energiją iš žemos įtampos tinklų – 9,852 ct/kWh be PVM (nustatyta lapkričio mėn. buvo 9,617 ct/kWh be PVM).

Elektros energijos kainos dedamosios koreguojamos atsižvelgiant į nuo 2016 m. sausio 1 d. gamtinių dujų sektoriuje diegiamo pajėgumų paskirstymo modelio, dėl ko keičiasi gamtinėmis dujomis elektros energiją gaminančių įmonių sąnaudos ir teikiamų paslaugų kainos, darančios įtaką visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos dedamosioms (t.y. keičiasi viešuosius interesus atitinkančių paslaugų, sisteminių paslaugų dedamoji, elektros energijos rinkos kaina).

Primename, kad visuomeninės kainos viršutinė riba taikoma tik buitiniams vartotojams, kurie yra fiziniai asmenys, perkantys elektros energiją asmeniniams, šeimos ar namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti (pvz., individualiems gyvenamiesiems namams, šių namų valdoje esantiems statiniams, daugiabučio ar bendrabučio tipo gyvenamųjų namų butams, vasarnamiams, sodų sklypams, garažams, skirtiems asmeniniams automobiliams, ir kt.).