Įeiti
Publikuota: 2016.05.30. Atnaujinta:

Keičiasi mažųjų elektros energijos skirstymo įmonių persiuntimo paslaugų kainos ir jų taikymo tvarkos


Įvertinant 2016 m. pradėjusias veikti elektros jungtis su Švedija „NordBalt“ ir Lenkija „LitPol Link“, dėl ko mažėja elektros energijos įsigijimo kaina, o taip pat mažėjantį viešuosius interesus atitinkančių paslaugų lėšų poreikį, Komisija priėmė sprendimą pakoreguoti mažųjų elektros energijos skirstytojų – AB „Lifosa“, UAB „Dirbtinis pluoštas“, AB „Achema“, UAB „E Tinklas“ ir AB „Akmenės cementas“ – persiuntimo paslaugų kainas ir jų taikymo tvarkas 2016 m. antrajam pusmečiui. 

UAB „Dirbtinis pluoštas" turi buitinių vartotojų, todėl 2016 m. II pusmetį taikys ir visuomeninę elektros energijos kainą – 8,64 ct/kWh be PVM (galiojanti 2016 m. I pusm. 8,79 ct/kWh be PVM).

AB „Lifosa“, AB „Achema“ ir AB „Akmenės cementas“ vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomą elektros energijos tiekėją, taikys persiuntimo paslaugos kainą, susidedančią iš:
• perdavimo paslaugos kainos – 0,691 ct/kWh be PVM (nesikeičia, palyginus su dabar galiojančia);
• sisteminių paslaugų kainos – 0,286 ct/kWh be PVM (galiojanti 2016 m. I pusm. 0,353 ct/kWh be PVM);
• kiekvienam skirstytojui Komisijos nustatytos skirstymo paslaugos kainos.

AB „Achema“ atveju į persiuntimo paslaugos kainą įskaičiuojama viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kaina – 1,497 ct/kWh be PVM (galiojanti 2016 m. I pusm.  mėn. 1,577 ct/kWh be PVM).

AB „Lifosa“, UAB „Dirbtinis pluoštas“, UAB „E Tinklas“ ir AB „Akmenės cementas“ VIAP taiko kaip atskirą dedamąją, neįtraukdama jos į persiuntimo tarifą.

Skirstomųjų tinklų operatorius UAB „E Tinklas“ persiuntimo paslaugų kainas savo vartotojams skaičiuoja ir diferencijuoja pagal AB „Litgrid“ paskelbtas kainas ir jų taikymotvarkas.

AB „Lifosa“, AB „Achema“ elektros energijos persiuntimo paslaugų kainos nediferencijuoja, UAB „E Tinklas“ ir UAB „Dirbtinis pluoštas“ kainą diferencijuoja pagal suvartojamą elektros energijos kiekį, AB „Akmenės cementas“ – į galios ir energijos dedamąsias.