Įeiti
Publikuota: 2016.12.13. Atnaujinta:

Vartotojas neturi pakartotinai mokėti už paslaugas


Šilumos tiekėjas turės įskaityti vartotojo atliktus mokėjimus už geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti – tokį sprendimą priėmė Komisija, išnagrinėjusi vartotojo Z. Č. Ir UAB „Vilniaus energija“ ginčą, ir įpareigojo bendrovę įskaityti vartotojo mokėjimus, atitinkamai sumažinant pateiktą sąskaitą.

UAB „Vilniaus energija“ pateikė sąskaitą vartotojui pakartotinai susimokėti už 2014 m. sausio–birželio mėnesiais suvartotą geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti, nors už suteiktas paslaugas jau buvo sumokėta.

Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, įpareigojo UAB „Vilniaus energija“ įskaityti vartotojo atliktus mokėjimus, nes buvo pripažinta, kad vartotojas tinkamai įvykdė savo prievolę apmokėti už suvartotą geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti, todėl UAB „Vilniaus energija“ reikalavimas už tai mokėti antrą kartą yra neteisėtas – bendrovė privalės atitinkama suma sumažinti vartotojo mokėjimus ateities laikotarpiu.

Komisija dar kartą primena, kad vartotojai, norintys apsirūpinti karštu vandeniu be karšto vandens tiekėjo, t. y. atsiskaityti už geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti ir jo pašildymą bei paruošimą, be kita ko, turi pasirašyti atskiras sutartis su geriamojo vandens tiekėju ir šilumos tiekėju. Kitu atveju karšto vandens tiekėjo funkcijas vykdo šilumos tiekėjas: tiekia karštą vandenį kaip kompleksinį produktą ir teikia sąskaitas vartotojams.