Įeiti
Publikuota: 2016.12.15. Atnaujinta:

Komisija įvertino UAB „Palangos vandenys“ investicijų įtaką paslaugų kainoms


Komisija, įvertinusi tai, kad UAB „Palangos vandenys“ 2015–2018 m. laikotarpiu numato papildomų investicijų už didesnę nei 50 tūkst. Eur sumą nei buvo planuota nustatant bazinę kainą, konstatavo, kad dėl to paslaugų kaina vidutiniškai didėtų 0,03 Eur/m3, palyginus su dabar galiojančia.

Pasikeitus situacijai, bendrovė 2017 m. II ketv. planuoja pakeisti nusidėvėjusias ir technologiškai pasenusias aerotankų maišykles Būtingės nuotekų valykloje, su ES pagalba rekonstruoti nuotekų siurblinę, pakloti naujų nuotekų ir vandentiekio tinklų atkarpas Nemirsetoje, Palangoje, Šventojoje ir pan., orientacinė darbų suma didėja iki 2764,9 tūkst. Eur. Taip pat pagal naują veiklos planą atsisakoma statyti vėjo jėgainę, kurią pastačius buvo planuojama elektros energijos sąnaudas sumažinti apie 100 tūkst. Eur.

Pagal šiuo metu galiojančias naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo nuostatas, pasikeitus vandentvarkos bendrovės veiklos planui, Komisija įvertina įtaką kainai. Primename, kad Komisija bazines paslaugų kainas nustato 3 metų laikotarpiui, tačiau jos yra perskaičiuojamos kasmet, įvertinant faktines veiklos sąnaudas, taip pat ir investicijų įtaką.