Įeiti
Publikuota: 2016.12.15. Atnaujinta:

Komisija pakoregavo visuomeninės elektros energijos kainos viršutines ribas buitiniams vartotojams


Vyriausybei priėmus sprendimus dėl remtinos elektros energijos gamybos apimties termofikacinėms elektrinėms ir elektrinėms, kuriose elektros energija gaminama tiekimo saugumui užtikrinti, ir elektros energetikos sistemos rezervų užtikrinimo dėl valstybės energetinio saugumo, Komisija pakoregavo visuomeninės elektros energijos kainos viršutines ribas buitiniams vartotojams ir nustatė apie 5 proc. mažesnes, palyginus su taikomomis šiuo metu.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. buitiniams vartotojams, perkantiems elektros energiją iš vidutinės įtampos tinklų, bus taikoma 7,102 ct/kW be PVM (2016 m. II pusm. galiojanti yra 7,499 ct/kWh be PVM)  visuomeninės elektros energijos kainos viršutinė riba,  perkantiems elektros energiją iš žemos įtampos tinklų – 9,088 ct/kWh be PVM (2016 m. II pusm. galiojanti yra 9,530 ct/kWh be PVM).

1 pav. Visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos buitiniams vartotojams, perkantiems elektros energiją iš vidutinės įtampos tinklų dinamika 2015–2017 metais

 

2 pav. Visuomeninės elektros energijos kainos viršutinės ribos buitiniams vartotojams, perkantiems elektros energiją iš žemos įtampos tinklų dinamika 2015–2017 metais

 

AB „Energijos skirstymo operatorius" pagal Komisijos pakoreguotas viršutines kainų ribas perskaičiuos ir išdiferencijuos tarifus atskirų vartotojų grupėms ir teiks juos Komisijai. Įvertinus, ar tarifai neviršija nustatytų kainų viršutinių ribų, nediferencijuoja atskirų vartotojų grupių, pakoreguoti tarifai bus tvirtinami Komisijos posėdyje. Tai bus padaryta artimiausiu metu.