Įeiti
Publikuota: 2016.03.25. Atnaujinta:

Mažėja gamtinių dujų tiekimo saugumo papildoma dedamoji prie gamtinių dujų perdavimo kainos


Komisija, atsižvelgdama į paskirtojo tiekėjo UAB „Litgas" pateiktą informaciją dėl pasikeitusių esminių SGD pirkimo iš Statoil ASA sutarties sąlygų – 2016 m. bus perkamas mažesnis SGD kiekis ir atitinkamai patiriamos mažesnės sąnaudos, kurios yra įtrauktos į saugumo dedamosios skaičiavimą, nustatė 38 proc. mažesnę315,97 Eur/(MWh/parą/metus) – gamtinių dujų tiekimo saugumo papildomą dedamąją prie gamtinių dujų perdavimo kainos, vietoj dabar taikomos 510,16 Eur/(MWh/parą/metus). Pagal Energetikos įstatymo nuostatas ji įsigalios 2016 m. gegužės 1 d.

Gamtinių dujų tiekimo saugumo papildoma dedamoji buitiniams vartotojams įskaičiuota tik į kintamąją gamtinių dujų tarifo dalį, kurią vartotojai moka priklausomai nuo suvartoto gamtinių dujų kiekio. Šiuo metu I grupės buitiniams vartotojams, kurie per metus suvartoja iki 500 m3 dujų, saugumo dedamoji sudaro 6 proc., II ir III grupės (suvartoja nuo 500 m3 iki 20 tūkst. m3 dujų per metus ir daugiau) – 16 proc.

1 pav. Gamtinių dujų tarifo kintamosios tarifo dalies struktūra su šiuo metu taikoma gamtinių dujų tiekimo saugumo papildoma dedamąja, Eur/m³ su PVM


Saugumo dedamoji gali būti perskaičiuojama kas ketvirtį, Komisija ją vėl peržiūrės gegužės mėn. pabaigoje.

Atkreipiame dėmesį, kad perskaičiuojant gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams, kurie galios nuo 2016 m. liepos 1 d. (gamtinių dujų tarifai perskaičiuojami du kartus per metus), bus vertinama ne tik pasikeitusi gamtinių dujų tiekimo saugumo papildoma dedamoji, bet atsižvelgiama ir į kitus rodiklius, tokius kaip faktinę gamtinių dujų rinkos kainą, pasikeitusius vartojimo pajėgumus ir kt.

Šilumos tiekimo įmonėms mažesnė gamtinių dujų tiekimo saugumo dedamoji bus taikoma nuo 2016 m. gegužės 1 d. Priklausomai nuo įmonės šilumos gamybai naudojamo kuro, šilumos kaina gali mažėti iki 6 proc.

Primename, kad saugumo dedamoji yra papildoma dedamoji prie gamtinių dujų perdavimo kainos ir mokama nepriklausomai nuo to, ar dujos perkamos iš SGD terminalo, ar patiekiamos gamtinių dujų sistema. Tai pastoviosios sąnaudos, skirtos užtikrinti nepertraukiamą SGD terminalo darbą ir padengti visoms būtinosioms eksploatavimo sąnaudoms (įskaitant nuomą, įrangos nusidėvėjimą).