Įeiti
Publikuota: 2016.11.28. Atnaujinta:

Paskelbtos mažųjų elektros energijos skirstytojų persiuntimo paslaugų kainos ir jų taikymo tvarkos


Komisija, patikrinusi, ar mažųjų elektros energijos skirstytojų – AB „Lifosa", UAB „Dirbtinis pluoštas", AB „Achema", AB „Akmenės cementas" ir UAB „E Tinklas" – pateiktos persiuntimo paslaugų kainos neviršija nustatytų viršutinių ribų ir nediskriminuoja atskirų vartotojų grupių, priėmė sprendimą paskelbti 2017 metų persiuntimo paslaugų kainas ir jų taikymo tvarkas.

UAB „Dirbtinis pluoštas" turi buitinių vartotojų, todėl 2017 m. taikys ir visuomeninę elektros energijos kainą – 8,24 ct/kWh be PVM (galioja 2016 m. II pusm. 8,64 ct/kWh be PVM).

AB „Lifosa", AB „Akmenės cementas"  ir AB „Achema" vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomą elektros energijos tiekėją, taikys persiuntimo paslaugos kainą, susidedančią iš:
- perdavimo paslaugos kainos –  0,672 ct/kWh be PVM (galioja 2016 II pusm. – 0,691 ct/kWh be PVM);
- sisteminių paslaugų kainos – 0,393 ct/kWh be PVM. (galioja 2016 m. II pusm. – 0,286 ct/kWh be PVM).
- kiekvienam skirstytojui Komisijos nustatytos skirstymo paslaugos kainos.

Vartotojai, atsiskaitydami už elektros energijos persiuntimo paslaugas, taip pat sumoka ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų – VIAP – kainą, kuri nėra įtraukta į persiuntimo tarifą.

Skirstomųjų tinklų operatorius UAB „E Tinklas" persiuntimo paslaugų kainas savo vartotojams skaičiuoja ir diferencijuoja pagal AB „Litgrid" paskelbtas kainas ir jų taikymo tvarkas.

AB „Lifosa", AB „Achema" elektros energijos persiuntimo paslaugų kainos nediferencijuoja, UAB „E Tinklas" ir UAB „Dirbtinis pluoštas" kainą diferencijuoja pagal suvartojamą elektros energijos kiekį, AB „Akmenės cementas" – į galios ir energijos dedamąsias.