Įeiti
Publikuota: 2016.08.16. Atnaujinta:

Gamtinių dujų tarifai taikomi pagal suvartotą kiekį


Visiems tos pačios kategorijos gamtinių dujų vartotojams turi būti taikomos vienodos sąlygos ir paslaugų kainos – taip nusprendė Komisija, išnagrinėjusi Kaune gyvenančio vartotojo ginčą su  UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, bendrovei atsisakius pritaikyti mažesnius gamtinių dujų tarifus.

Komisija 2016 m. kovo 29 d. gavo vartotojo prašymą išspręsti tarp jo ir UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ kilusį ginčą, nes bendrovė netenkino vartotojo reikalavimo už 2015 m. suvartotas gamtines dujas mokėtiną sumą apskaičiuoti pagal II pogrupiui (suvartojama daugiau nei 500 m3 per metus) taikomus įkainius – vartotojas suvartojo 489 m3 gamtinių dujų ir yra priskiriamas I pogrupiui (suvartojama iki 500 m3 dujų per metus). II pogrupio vartotojams, palyginus su I-uoju, taikomi mažesni tarifai už suvartotų gamtinių dujų kiekį.

Vartotojas savo prašymą priskirti jį daugiau gamtinių dujų suvartojančiųjų grupei motyvavo tuo, jog 2015 m. suvartojo mažiau gamtinių dujų dėl vykdytų skirstomojo dujotiekio remonto darbų, kurių metu buvo nutrauktas gamtinių dujų tiekimas.

Komisijos nuomone, visiems vartotojams turi būti taikomos vienodos ir nediskriminuojančios sąlygos, t. y. priskiriant atitinkamam pogrupiui pagal suvartojamų gamtinių dujų kiekį neturi būti išskiriami atskiri vartotojai.