Įeiti
Publikuota: 2016.09.08. Atnaujinta:

Pastato bendraturčiai privalo apmokėti už šilumą bendrosioms reikmėms


Komisija, išnagrinėjusi tarp vartotojų ir UAB „Šiaulių energija“ kilusį ginčą dėl mokesčių už šilumą bendrosioms reikmėms, pasisakė, kad šį šilumos kiekį turi apmokėti visi pastato bendraturčiai, nepaisant to, kokiu būdu šildomos jiems priklausančios patalpos.

Vartotojų teigimu, jiems priklausanti dalis namo patalpų prieš 20 metų buvo teisėtai atjungtos nuo centralizuotos šildymo sistemos – patalpoms apšildyti ir karštam vandeniui ruošti įrengta atskira dujinė katilinė, todėl UAB „Šiaulių energija“ nepagrįstai reikalauja mokėti už šilumą bendrosioms pastato reikmėms.

Tačiau Šilumos ūkio įstatymas numato, kad visi vartotojai, kaip pastato bendraturčiai, privalo apmokėti už šilumos kiekį bendrosioms reikmėms ir vartotojams priklausančių patalpų šildymo būdas neturi jokios reikšmės šios pareigos atžvilgiu.

Komisija primena, kad šilumos vartotojai, įvertinę pastato šildymo sistemą, iš Komisijos rekomenduojamų šilumos paskirstymo metodų gali pasirinkti labiausiai atitinkantį jų poreikius šilumos paskirstymą arba parengti savo metodą ir suderinti jį su Komisija. Jeigu vartotojai nepasinaudoja šia savo teise, šilumos tiekėjas pats pritaiko labiausia tinkančius šilumos paskirstymo metodus.