Įeiti
Publikuota: 2016.10.03. Atnaujinta:

Vartotojas pagrįstai reikalauja nutraukti dujų tiekimą


Jeigu vartotojas yra atsiskaitęs už paslaugas, o kiti pastato bendratučiai neprieštarauja, kad jam priklausantis butas būtų atjungtas nuo bendros namo aprūpinimo suskystintomis naftos dujomis sistemos – nėra pagrindo netenkinti vartotojo reikalavimų. Tokį sprendimą priėmė Komisija, išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Varėnos dujos“ ginčą.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad UAB „Varėnos dujos“ atsisako atjungti jam priklausantį butą nuo bendros sistemos, nes nėra kitų pastato bendraturčių sutikimo ir toks atjungimas galimai pablogintų jų tiekimo bei vartojimo sąlygas, ekonomiškai būtų nenaudingas. Tačiau išnagrinėjus faktines aplinkybes paaiškėjo, kad kiti namo gyventojai neprieštarauja buto atjungimui nuo bendros aprūpinimo suskystintomis naftos dujomis sistemos.  Bendrovė neigė gavusi iš vartotojo tai pagrindžiančius dokumentus, tačiau Komisijai jie buvo pateikti.

Primename, kad galimybę buitiniam vartotojui vienašališkai ir neatlygintinai nutraukti sutartį su paslaugos teikėju numato Civilinis kodeksas, jeigu toks vartotojas yra visiškai atsiskaitęs už suteiktas paslaugas ir toks atsijungimas nepažeidžia kitų pastato / namo bendraturčių interesų.