Įeiti
Publikuota: 2016.10.10. Atnaujinta:

Kaip parenkamas šilumos paskirstymo metodas?


Jei gyventojų pageidaujamas taikyti šilumos paskirstymo metodas neatitinka pastato bei šildymo ir karšto vandens sistemos ypatumų, šilumos tiekėjas yra teisus savo nuožiūra parinkdamas kitą, sistemos ypatumus atitinkantį šilumos paskirstymo metodą, – toks sprendimas priimtas Komisijai išnagrinėjus vartotojo ir UAB „Litesko" filialo „Marijampolės šiluma" ginčą.

Į Komisiją kreipėsi vartotojas, kurio teigimu, šilumos tiekėjas, nesuderinęs su namo gyventojais, nustojo taikyti gyventojų parengtą ir su Komisija suderintą šilumos paskirstymo metodą, todėl esą apskaičiuoti mokėjimai už šildymą turi būti peržiūrėti, nes šiluma paskirstyta neteisingai.  

Tačiau Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad UAB „Litesko" filialas „Marijampolės šiluma" šilumos paskirstymo metodą pakeitė pasikeitus faktinėms aplinkybėms, t. y. gyventojų parengtas metodas gali būti taikomas tik tuo atveju, jeigu pastate yra ne daugiau kaip 4 butai (patalpos), o paaiškėjo, kad pastate yra dar viena papildoma patalpa.

Komisija primena, kad daugiabučių gyventojai gali rinktis labiausiai jų poreikius atitinkantį šilumos paskirstymo metodą iš Komisijos rekomenduojamų arba parengti savo metodą ir suderinti jį su Komisija. To nepadarius, šiluma paskirstoma pagal labiausiai pastato sistemas atitinkantį šilumos paskirstymo metodą.

Daugiau apie šilumos paskirstymo metodus skaitykite Komisijos edukacinėje interneto svetainėje www.energetikosabc.lt.