Įeiti
Publikuota: 2016.10.10. Atnaujinta:

Vartotojas tinkamai vykdė pareigas, atsiskaitydamas už elektros energiją


Komisija išnagrinėjo vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą ir pripažino, kad operatorius netinkamai įskaitė gautus mokėjimus už suvartotą elektros energiją – jie buvo priskirti  kito asmens įsiskolinimams padengti, todėl susidariusi vartotojo skola yra nepagrįsta.

Išnagrinėjus vartotojo kreipimąsi buvo nustatyta, kad elektros energijos skirstymo operatorius mokėjimus už elektros energiją įskaitė kaip kito asmens skolų, kurias teismas priteisė dėl neteisėto elektros energijos vartojimo, padengimą. Todėl vartotojui, mokėjusiam už elektros energiją, buvo fiksuojama nepriemoka už einamuoju laikotarpiu suvartotą elektros energiją, dėl kurios vėliau kreiptasi į skolų išieškojimo bendrovę.

Elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklės numato, kad elektros energijos vartotojas pagal galiojančias kainas bei tarifus privalo atsiskaityti už suvartotą elektros energiją, vartotojas šią pareigą įvykdė.

Dėl elektros energijos skirstymo operatoriaus veiksmų neteisingai įskaičius mokėjimus vartotojui skola susidarė nepagrįstai, atitinkamai turėtų būti kompensuotas ir skolos administravimo mokestis.