Įeiti
Publikuota: 2014.01.31. Atnaujinta: 2018.03.27

Vartotojų teisių apsauga


Energija tampa vis labiau ir labiau susijusi su vartotojų kasdieniu gyvenimu. Nepaisant daugelio tobulinimų, energetika yra tas sektorius, kuris kelia didelį susirūpinimą vartotojams dėl įvairių priežasčių: painūs tarifai, kylančios kainos, prasta paslaugų kokybė, informacijos stoka apie tai, kaip vartotojai gali sumažinti savo sąskaitas, įskaitant ir energijos vartojimo efektyvumą.

Daug Europos teisės aktų reglamentuoja energijos vartotojų teises. Siekiant apsaugoti energijos vartotojus, atsakomybė perkeliama nacionalinėms vyriausybėms ir energetikos reguliavimo institucijoms. 2009 m. buvo patvirtintas Europos Sąjungos energetikos liberalizavimo trečiasis paketas. Juo sustiprintos vartotojų teisės ir valdžios institucijų atsakomybė energetikos srityje.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, sistemingai kurdama  energijos vartotojų teisių ir apsaugos sistemą, informuoja ir šviečia  vartotojus  apie jų teises, galiojančius teisės aktus, o kilus ginčui – apie galimus sprendimo būdus.

                                                                                         Naudinga informacija vartotojams                  
Besikreipiantiems į Komisiją Vartotojų asociacijos
Kreipimųsi nagrinėjimo statistika Tarptautiniai partneriai
Alternatyvus ginčų sprendimas Energijos vartotojų bendrosios informacijos klausimų – atsakymų sąrašas