Įeiti
Publikuota: 2015.06.02. Atnaujinta:

Europos vartotojų teisių gynėjų susitikime – dėmesys energetikai


Birželio 1–2 dienomis Briuselyje kasmetiniame Europos Komisijos organizuojamame vartotojų teisių gynėjų bei atsakingų institucijų susitikime, kuriame dalyvavo ir Komisijos  atstovai, ypatingas dėmesys buvo skiriamas energetikos paslaugų vartotojams.

Pastebima, kad, nepaisant to, jog III ES energetikos paketas yra įgyvendintas, konkurencijos ir rinkos liberalizavo nauda vis dar nepasiekia vartotojų: nepakanka informacijos apie galimybę pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją, kyla klausimų, kaip dažnai galima keisti tiekėją. Daugelyje šalių elektros energijos kainų palyginimo skaičiuoklės nors ir egzistuoja, vartotojai nenoriai jomis naudojasi, dažnu atveju informacija nėra aiškiai ir išsamiai pateikiama.

Europos Komisija išreiškė nuomonę,  kad būtina skatinti aktyvesnį vartotojų dalyvavimą rinkoje, vystyti elektros kainų palyginimo sistemas, užtikrinti patogų ir vartotojui priimtiną būdą jomis naudotis. Tam reikalinga:
• šalinti dirbtines kliūtis veikti  rinkoje;
• užtikrinti efektyvią komunikaciją  tarp naujų rinkos dalyvių ir jau esamų vartotojų;
• skatinti vartotojų teisių gynimo, nevyriausybinių organizacijų ir valstybinių institucijų  bendradarbiavimą.

Komisija aktyviai prisideda didinant energetinių paslaugų vartotojų informuotumą bei įgūdžius veikti laisvos rinkos sąlygomis – balandžio mėn. pabaigoje startavo elektros energijos kainų palyginimo sistema. Tai padeda kurti skaidrią ir konkurencingą aplinką nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje, kas sudaro sąlygas visiems (taip pat ir buitiniams)  elektros energijos vartotojams paprastai ir aiškiai  išsirinkti labiausiai jų poreikius atitinkantį elektros energijos tiekėją.