Įeiti
Publikuota: 2018.11.15. Atnaujinta:

Paskelbtos mažųjų elektros energijos skirstytojų persiuntimo paslaugų kainos ir jų taikymo tvarkos


Komisija, patikrinusi, ar mažųjų elektros energijos skirstytojų – AB „Lifosa", UAB „Dainavos elektra", AB „Achema", AB „Akmenės cementas" – pateiktos persiuntimo paslaugų kainos neviršija nustatytų viršutinių ribų ir nediskriminuoja atskirų vartotojų grupių, priėmė sprendimą paskelbti 2019 metų persiuntimo paslaugų kainas ir jų taikymo tvarkas.

UAB „Dainavos elektra" turi buitinių vartotojų, todėl 2019 m. taikys ir visuomeninę elektros energijos kainą – 9,102 ct/kWh be PVM (2018 m. – 8,155 ct/kWh be PVM).

AB „Lifosa", AB „Akmenės cementas"  ir AB „Achema" vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomą elektros energijos tiekėją, taikys persiuntimo paslaugos kainą, susidedančią iš:
- perdavimo paslaugos kainos – 0,658 ct/kWh be PVM (2018 m. – 0,619 ct/kWh be PVM);
- sisteminių paslaugų kainos – 0,615 ct/kWh be PVM (2018 m.  – 0,529 ct/kWh be PVM);
- kiekvienam skirstytojui Komisijos nustatytos skirstymo paslaugos kainos.

Vartotojai, atsiskaitydami už elektros energijos persiuntimo paslaugas, taip pat sumoka ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kainą, kuri nėra įtraukta į persiuntimo tarifą.

AB „Achema" elektros energijos persiuntimo paslaugų kainos nediferencijuoja, AB „Lifosa" išskiria vartotojus pagal skirstomųjų tinklų, prie kurių jie yra prijungti, įtampas, UAB „Dainavos elektra" ir AB „Akmenės cementas" kainas diferencijuoja pagal įtampas, taip pat į galios ir energijos dedamąsias.

 

Išsamiai susipažinti su Komisijos 2018 m. lapkričio 15 d. posėdžio medžiaga galite čia.